Egy korábbi hallgató vallott a Soros-egyetem
belső dolgairól


Egy volt hallgató kíméletlenül írt arról, hogy milyen is valójában a Soros-egyetem.

Ne gondoljuk azt, hogy a (felső)oktatás szabadsága, az európai értékek vagy a demokrácia a tétje a Soros-egyetem körül kialakult perpatvarnak - írja a Magyar Hírlap-ban megjelent publicisztikájában Felföldi Zoltán, majd meg is indokolja miért ne higgyünk ezen hívószavaknak.
Mert ezek az emberek nincsenek sehol, amikor a marosvásárhelyi magyar nyelvű felsőoktatás mellett kell kiállni.
Nekimentek a cigány gyermekek felzárkóztatását célzó nyíregyházi görög katolikus iskolának és annak a jászladányi alapítványi iskolának, amelyet az önkormányzat azért hozott létre – az oktatás szabadsága jegyében –, hogy a gyermekeiket minőségi iskolába járatni kívánó szülők helyben taníttassák őket – tette hozzá.


Szlovákia és Magyarország láthatóan része az Oroszország felé felfejlődő frontnak, így fel kell tennünk a kérdést, hogy mi a két kormány hivatalos állásfoglalása az amerikaiak bevonulásával kapcsolatban. Hazánkban már számos alkalommal láthatóak voltak az amerikai hadsereg páncélosai. Március 14-én Tatabányán készült képi anyag tanúsította, hogy az amerikai hadsereg Stryker lövészpáncélosait vasúti úton szállítják, Magyarországon keresztül. Bár egyáltalán nem biztos, hogy a páncélosok elhagyták az országot, az ügy majdhogynem visszhang nélkül maradt a magyarországi sajtóban. Június 9-én szintén képi anyag bizonyította, hogy egy NATO-konvoj átlépte az ukrán határt: Záhonynál az amerikai hadsereg HEMTT taktikai teherjárművei, Humvee terepjárók léptek be Ukrajna területére; a hivatalos magyarázat szerint egy hadgyakorlatra, és vissza is térnek majd.

Majd elmondta, hogy milyen is valójában a CEU:

Magam az 1997–98-as tanévben voltam a CEU hallgatója, politikatudományi szakon. Nagyszámú külföldi hallgatótársammal együtt kétségkívül színvonalas oktatásban részesültünk. De a színvonalas oktatás meglehetősen ideológiavezérelt volt. Amint az egész egyetemi hangulat.
A nyitottságára oly büszke egyetem könyvtárában a magyar napilapok közül kizárólag azok voltak hozzáférhetők, amelyek az akkori szocialista–szabad demokrata kormányt támogatták. Az angolszász sajtótermékek közül is csak a baloldali-liberális világnézetet képviselőkhöz lehetett hozzájutni. A Politikatudományi Tanszék konyhájában néha nagyobb volt az egy négyzetméterre eső SZDSZ-es parlamenti képviselők száma, mint az Országgyűlés üléstermében. A diplomaosztó ünnepségen pedig esküt kellett volna tennünk a nyílt társadalomra.
Ettől csak azután állt el az egyetem, miután néhányan közöltük, hogy nemhogy esküt nem fogunk tenni, de ha ilyen lesz, akkor tüntetőleg ülve fogunk maradni.

Felföldi a továbbiakban azt részletezi, hogy mennyire elege van az intézményből áradó ideológiából.

Elegünk van a klasszikus női és férfi szerepek eltörlésére irányuló törekvésekből.
Elegünk van a női egyenjogúság leple alatt agresszíven nyomuló feminizmusból.
Elegünk van az abortusz propagálásából.
Elegünk van a homoszexuálisokból és abból, hogy azt próbálják a fejünkbe verni – és még inkább a gyerekeink fejébe –, hogy a homoszexualitás normális, sőt: támogatandó.
Elegünk van abból, hogy a gyerekeiket a legdurvábban szegregáló elitiskolákba járató belvárosi értelmiségiek oktatnak ki bennünket társadalmi integrációból és magyar–cigány együttélésből.
Elegünk van a folyamatosan felszínen tartott holokauszt témából.
És elegünk van abból, hogy mindezt európai értékként akarják eladni nekünk. Nekünk, akik szintén európai egyetemeken tanultunk és szocializálódtunk.

A volt CEU-s hallgató szerint ez az ideológia terjed mint a pestis, és a jobboldali értelmiség vitája alig ér ellene valamit, mivel például amíg az emberi jogi ideológia leszivárog a falusi munkanélküliek szintjére a jobboldali értelmiség által hirdetett egyéni felelősségvállalás nem.

És most azt látjuk, hogy a kormány támadást intézett ezen ideológia, ezen világnézet, ezen „karakter”, ezen „szellem” egyik bástyája ellen. Igen, politikai támadást.
Merthogy a CEU nem csupán felsőoktatási intézmény, hanem a George Soros körüli politikai csoportosulás egyik tagja. Ez a csoportosulás pedig kőkeményen politizál. A vallott világnézetből következő konkrét cselekvéseket, politikai ak­ciókat kezdeményez és/vagy támogat. A más ideológiai alapon álló kormányokat pedig igyekszik megbuktatni – amint ezzel nálunk is próbálkozott.
Aki pedig politikai szereplőként viselkedik, ne csodálkozzon azon, ha az ellenérdekelt politikai szereplők politikai eszközöket vetnek be vele és a holdudvarába tartozó intézményekkel szemben. Itt most ez történik.



2017. április 13.
Írta: Tóth Dalma
forrás: 888.hu/article-egy-korabbi-hallgato-vallott-a-soros-egyetem-belso-dolgairol/?source=share